V košíku nie sú žiadne položky.

zdrave_srdce 

Pre zdravé srdce 

OMEGA MORE

 

Nenasýtené mastné kyseliny omega 3,6,9, E vitamín (všetky 4 tokoferoly), A vitamín a D3 vitamín.

 

KAŽDÁ KAPSULA OBSAHUJE

MNOŽSTVO

ODD

 GLA- gamma linolenová kyselina  (omega 6) 

 LA linolénová kyselina                ( omega 6)

OA Olejová kyselina                     (omega 9)

EPA Eicosapenaténová kyselina   (omega 3)

DHA Dokosahexaénová kyselina  (omega 3)

DPA Dokosapentaénová kyselina  (omega 3)

          88mg

308mg

82mg

240mg

120mg

25,50mg

 

3000 mg

 

 

370-540mg

370-540mg

370-540mg

 

d-alfa Tokoferol

d-gama Tokoferol

d-delta  Tokoferol -

d-beta Tokoferol    SE   (sodium selenit)

17,04mg

21,36mg

7,88mg

0,38mg

15mg

Vitamín  A (palmitát)

3000 IU

2300-3000IU

Vitamín D 3

333 IU

600IU

 

Omega More                     180 Kapsúl          

 

Dávkovanie: Užívajte 1-3 kapsule denne s jedlom alebo ako odporučí lekár. Odporúčaná dávka sa nesmie prekročiť.

Popis:

Ľudský organizmus nedokáže vyrobiť viacnenasýtené mastné kyseliny- kyselinu linolovú (omega 6) a kyselinu alfa-linolénovú (omega 3). Sú nevyhnutne potrebné pre naše zdravie, ich dlhotrvajúci nedostatok sa prejaví rôznymi ochoreniami. Preto je potrebné si ich dopĺňať. Nedostatok nenasýtených mastných kyselín pravdepodobne má významnú úlohu v rozvoji mnohých degeneratívnych chorôb, ako sú ochorenia srdca, rakovina a porážka. Veľa expertov odhaduje, že viac ako 90% obyvateľstva USA prijíma nedostatočné množstvo EMK. Práve z nenasýtených mastných kyselín si telo vyrába hormónom podobné veľmi dôležité látky prostaglandíny. Prejavy môžu byť od miernych, až po veľmi vážne (napríklad aj infarkt). Niektoré prejavy sú typické pre nedostatok EMK (ale nielen výlučne pre ne): 
únava, slabosť, strata energie 
strata vytrvalosti 
suchá koža 
lámavé nechty 
suché sliznice, slzovody, ústa, pošva 
poruchy trávenia, plyny, nafukovanie 
zápcha 
znížená odolnosť
časté nádchy a ochorenia 
bolesti, boľavé kĺby 
bolesti na hrudníku 
depresia (chorobný smútok) 
strata motivácie, beznádejnosť, ľútostivosť
vysoký krvný tlak 
prekonanie ochorenia srdca 
zápaly kĺbov

Prostaglandíny majú mnohé kľúčové úlohy v našom tele vo vzťahu k zdraviu. Poznáme 3 skupiny prostaglandínov.

Prostaglandíny série 1 . Majú priaznivý účinok na tieto funkcie: znižujú lepivosť krvných doštičiek, čím sa znižuje riziko vzniku krvných zrazenín a upchatia ciev. Znižujú krvný tlak tým, že uvoľnia hladké svaly ciev. Zvýšia vylučovanie sodíka a vody, znižujú zápal a zvyšujú obranyschopnosť.

Prostaglandíny série 2 . Vyplavujú sa v stresových situáciách: "Bojuj alebo uteč" Bojuj proti nebezpečenstvu alebo uteč od neho. Moderný spôsob života je stresový a chýba nám dostatok pohybu. Toto vedie k plynulej tvorbe škodlivých prostaglandínov série 2. Zvyšuje sa krvný tlak. Krvné doštičky sú lepivejšie. Aký to má význam? V zúženej cieve napríklad v srdci sa môžu krvné doštičky spolu zlepiť a úplne zapchať cievu- následok je potom infarkt. Prostaglandíny 2 ďalej znižujú straty sodíka a vody- zadržujú vodu v tele, zvyšujú zápalovú odpoveď a znižujú obranyschopnosť.

Prostaglandíny série 3 . Majú mnohé priaznivé účinky (bližšie - kyselinu omega 3). Blokujú škodlivé účinky série 2 prostaglandínov, zabraňujú im, aby škodili v tele. Linoleová kyselina, LA, omega 6 je základom, z ktorého telo vyrába kyselinu dihomo-gama linoleovú, z ktorej sa tvoria prostaglandíny série 1 a kyselinu arachidonovú, z ktorej sa tvoria prostaglandíny série 2. Spotreba LA , ktorá sa nachádza vo väčšine semien a olejov (kukurica, slnečnica, sezam, sója) sa zdvojnásobila za posledných 150 rokov.

Účinok: 
je potrebná pre bunkovú stenu a častice vo vnútri buniek 
je potrebná pre regulačnú činnosť vo všetkých bunkách, tkanivách a orgánoch.

Nedostatok sa prejavuje ako: 
kožné ochorenia 
strata vlasov 
poškodenie pečene a tuková degenerácia pečene 
narušené chovanie 
degenerácia obličiek 
zmenšovanie žliaz a zhoršovanie ich činnosti 
náchylnosť k infekciám a zápalom 
zlé hojenie rán 
neplodnosť, nedonosenie plodu 
zápaly kĺbov 
choroby srdca a ciev 
spomalenie rastu

Potrebná dávka: Presná dávka v USA doteraz nebola stanovená, odhaduje sa 1-2 % kalorického príjmu 3-6g za deň. Podľa nových výskumov by to malo byť viac, odhaduje sa 3-6% kalorického príjmu, teda asi 10-20 gramov. Nedostatok býva zriedkavý, viac pravdepodobnejší je nadbytok.

Predávkovanie: nadmerný prívod omega 6 bez omega 3 podporuje tvorbu nádorov, zvlášť, ak nie je prítomné dostatočné množstvo E vitamínu, ktorý býva priemyselným spracovaním - rafinovaním odstránený z olejov.

Alfa linoleová kyselina( ALA , omega 3)

Jej najlepším zdrojom sú ľanové semiačka, čerstvý olej z ľanových semiačok, čerstvé rastlinné oleje. Málo jej obsahuje starý olej alebo olej bez ochrany pred slnkom, kyslíkom a teplom. Účinok: 
omega 3 a jej deriváty brzdia tvorbu nádorov. Posun od spotreby omega 3 ku omega 6 je posun ku zvýšenému výskytu nádorov je bezpodmienečne potrebná pre tvorbu užitočných prostaglandínov série 3. Tieto regulujú lepivosť krvných doštičiek, krvný tlak, zápalovú odpoveď, vylučovanie sodíka a vody z tela a obranyschopnosť. 
je nevyhnutná na brzdenie produkcie škodlivých prostaglandínov série 2 
je potrebná pre regulačné účinky vo všetkých bunkách tkanivách a orgánoch 
dobrý omega 3 status (dostatočná hladina) u matky v tehotenstve znamená lepší mentálny a telesný vývoj dieťaťa už počas tehotenstva a v prvom roku života.

Potrebná dávka: Spotreba omega 3 poklesla na 1/6 z množstva oproti tomu, čo sa jedlo pred 150 rokmi. V USA ešte nie je stanovená dávka; odhaduje sa 0,54% kalórií (1-2gramy denne) Podľa nových výskumov (SONA ) odhaduje sa 1-2% kalórií (3-6 gramov na deň).

Nedostatok: Nemáme úradné výsledky, koľko ľudí má jej nedostatok, ale odhaduje sa až 95% obyvateľstva. 
vzniká pri nedostatku v strave- priemyselné upravená strava, jeme potraviny chudobné na omega 3 kyselinu 
pri zvýšených požiadavkách tela.

Prejavy nedostatku 
zrakové poruchy 
narušená presnosť pohybov (motorická koordinácia) 
pichavé pocity na rukách a nohách 
spomalenie až zlyhanie rastu 
suchá koža 
strata energie, výdrže a vytrvalosti 
zvýšená hladina krvných tukov (triglyceridov) 
náchylnosť k nádorom 
zvýšená lepivosť krvných doštičiek 
zvýšené prostaglandíny série 2 v tkanivách

Liečba s omega 3 (ALA) 
liečebné dávky sú od 15-35gramov na deň alebo dokonca viac 
zvyšuje hladinu energie, vytrvalosť
zrýchľuje látkovú výmenu 
skracuje čas potrebný na obnovenie unavených svalov po cvičení 
zrýchľuje hojenie rán 
môže zlepšiť očné funkcie, vnímanie farieb a duševnú bystrosť u starších ľudí 
môže vyvolať pocit kludu, môže zlepšiť chovanie delikventov, ktorí nepočúvajú žiadne rady 
robí suchú kožu vláčnou, silné vlasy a nechty, zvyšuje krásu predvádzaných zvierat 
znižuje lepivosť krvných doštičiek 
znižuje krvné tuky (triglyceridy) 
u niektorých ľudí znižuje cholesterol 
znižuje množstvo inzulínu potrebného u cukrovkárov, preto je potrebné časté sledovanie a úprava inzulínu 
môže pomôcť pri alergiách, astme 
môže zlepšiť funkciu pečene 
znižuje zadržiavanie vody v tele (opuchy), 
znižuje zápalové reakcie a bolesti v kĺboch 
zlepšuje obranyschopnosť, pomáha proti streptokokovým a maláriovým infekciám 
zastavuje a brzdí tvorbu nádorov.

Ľudské nádorové tkanivové kultúry boli zabité s omega 3. Poznámka- bunky odobraté zo zhubného nádoru človeka sa dajú pestovať vo výživnom roztoku takmer neobmedzene dlho. Voláme ich aj tkanivové kultúry. Na takýchto bunkách sa potom dajú robit rôzne pokusy. Predávkovanie nadbytok energie (nespavosť), napínanie na zvracanie (pri slabej pečeni). Tieto prejavy zmiznú, ak sa zníži príjem.

Eikosapentaénová kyselina (EPA)

Pri určitých chorobných stavoch, ako sú ožarovanie pri rakovine alebo chemoterapia, pre nedostatok enzýmov si naše telo nevie vyrobiť z omega 3 - EPA a trpí nedostatkom prostaglandínov série 3. Tu nám nepomôže omega 3, ale musíme priamo doplniť EPA do tela u chorých ľudí.

Účinok ako ALA- omega 3.

Dávkovanie : odhaduje sa (SONA) 1% kalorického príjmu 2-3 g na deň. Nachádza v rybom tuku- najviac mastné ryby, menej málotučné ryby. Liečba dávka 3-6 gramov denne: 
používa sa v liečbe psoriázy 
môže pomôcť pri liečbe obličkových kameňov 
znižuje škodlivé účinky liekov, ktoré znižujú obranyschopnosť po transplantácii orgánov, aby ich telo nevylúčilo ako cudzie 
podporuje ju vitamín E a selén.

Nenasýtené mastné kyseliny - zdravie a choroba

Všeobecne nenasýtené mastné kyseliny majú dôležitú úlohu pri znížení tvorby tukových vankúšikov v cievach a krvných zrazenín. Rybí olej znižuje vysokú hladinu tuku, zatiaľ čo zníženie krvnej zrážanlivosti je spôsobené látkou prostacyklínom. Zvýšenie prietoku krvi hlavne v okrajových tkanivách, zníži nebezpečnú hladinu lahkého cholesterolu. Rybí olej súčasne znižuje tvorbu mastných kyselín, triglyceridov (tukov) a vylučovanie ľahkého cholesterolu. EPA z rybieho oleja brzdí zápalové látky, ktoré sa našli pri reumatoidnom zápale kĺbov a psoriáze. Normalizácia tvorby prostaglandínov môže pomôcť v liečbe a vyliečení pri týchto ochoreniach:

Akné: nedostatok NMK(nenasýtených mastných kyselín) často spôsobuje kožné problémy podobného typu ako akné. NMK samotné majú malý účinok na pravé akné, ale spolu s Zn a C vitamínom nastalo podstatné zlepšenie.

Alkoholizmus: nadmerný príjem alkoholu blokuje premenu na GLA. Nízke hladiny prostaglandínov pri alkoholizme zvyšujú riziko infarktu srdca, porážky a hypertenzie. Znižuje sa imunita, poškodzuje mozog, nervy a pečeň.

Alergie: PGE 1 podporujú funkciu T buniek. Keď je ich funkcia narušená telo sa stane citlivým na rôzne škodlivé látky. To môže viesť nielen k bežným alergiám.

Rakovina: keď je imunitný systém narušený nádorové bunky sa môžu ľahšie rozmnožovať. NMK sú potrebné, lebo sa menia na PGE 1, tieto zvyšujú telesnú odolnosť. PGE 1 sú základom, pretože aktivujú dôležité T bunky. Predpokladá sa, že rakovinné bunky tvoria PGE 2 a sú neschopné vytvoriť PGE 1. Laboratórne testy ukázali, že ak sa doplní GLA tieto bunky sa začnú chovať normálne.

Mnohopočetná skleróza (sclerosis multiplex.): jedným z faktorov, o ktorých sa predpokladá, že sa podieľajú na MS je autoimúnny systém .Vedci predpokladajú, že pacienti s MS majú nedostatok prostaglandínov, čoho následkom je oslabený imunitný systém a zvýšená náchylnosť na autoimúnne poškodenie. Predpokladá sa, že GLA pôsobí nasledovne: 
podporuje T lymfocyty, 
brzdí zlepovanie krvných doštičiek, 
napravuje chybné červené krvinky, 
posilňuje krvné cievy, 
pôsobí proti vírusom, 
podporuje nervový systém, 
udržuje zdravú rovnováhu medzi PGE l a PGE 2.

Cukrovka: nedostatok inzulínu môže brzdiť doplnenie PGE 1, a zvyšovať produkciu PGE 2. Štúdie ukázali, že choroba -postihnutie srdca, očí a obličiek sa môže znížiť doplnením linoleovej kyseliny. Výskumníci dokázali, že cukrovkári závislí na inzulíne, ktorým dodávali GLA mali nižšie hladiny tukov a cholesterolu v krvi. Správy z literatúry poukazujú, že rezistencia na inzulín, poruchy sexuálnych funkcií, náchylnosť na infekcie, brnenie v nervoch- všetko charakteristiky cukrovky, môžu byť zapríčinené poruchou tvorby prostaglandínov s následným nedostatkom prostaglandínov. To sa zlepšuje doplnením GLA a Zn.

Ekzém : výskumníci potvrdili, že niektorí ľudia majú narušený imunitný systém. Doplnenie GLA malo priaznivé účinky.

Ochorenie srdca: v tele sa GLA mení na PGE 1, ktorý znižuje cholesterol, krvný tlak a zabraňuje lepeniu krvných doštičiek. Celkove NMK znižujú hladinu nežiaducich tukov v krvi a znižujú tvorbu látky vytvárajúcej krvné zrazeniny - tromboxan. Nedávne správy potvrdili, že rybí olej môže zabrániť artérioskleróze v štúdiách na zvieratách. Liečebné dávky by mali byť 5g na deň. Dostatočná dávka môže byť od 2-l gramov.

Menopauza: u žien s problémami v prechode sa zistila nízka hladina NMK. Telo tvorí málo prolaktínu, hormónu o ktorom je známe, že mení chovanie a metabolizmus tekutín. PGE 1sa predpokladá, že je účinné v znížení účinkov prolaktínu a znižuje tak náhle zmeny hormonálneho cyklu. Práce ukázali, že 90% žien po doplnení GLA malo podstatné zlepšenie. Úľava bola v kŕčoch, priberaní na váhe, zmene chovania, tlakoch v prsníkoch, strachu, podráždenosti a zadržiavaní tekutín. Vedci zistili, že ženy s endometriózou a bolestivou menštruáciou tiež majú narušenú rovnováhu prostaglandínov. Z britskej spoločnosti pre endometriózu sú správy, že GLA prináša zmiernenie prejavov spojených s týmto ochorením ako sú dlhodobá bolesť, únava, podráždenosť, rýchle zmeny nálady, kŕče a silné krvácanie. Počas menopauzy klesajú hladiny estrogénov. Psychologické známky zahrnujú prejavy ako strach, podráždenosť, depresia, nespavosť. Niektoré ďalšie prejavy sú kratšia a slabšia menštruácia, zvýšená frekvencia močenia, záplavy tepla, nadmerné potenie, zvlášť v noci, bolesti kĺbov, bolesti hlavy. Bežné príčiny, ktoré môžu urýchliť tieto prejavy sú stres, infekcia, zlá výživa, ožarovanie, a chirurgická liečba, ktorá zhoršuje prekrvenie vaječníkov. GLA prirodzene udržuje rovnováhu telesných hormónov a prináša úľavu.

Hyperaktívne deti: vedci predpokladajú u týchto detí 2 hlavné problémy, jeden je nedostatok NMK a druhý je precitlivenosť na určité potraviny a prídavky do potravín. Chlapci sú prirodzene viac hyperaktívny ako dievčatá. Je známe, že chlapci potrebujú najmenej 3x viac NMK ako dievčatá. Po druhé veľa potravín a additív, o ktorých sa predpokladá, že vedú k hyperaktivite sú látky známe že, brzdia premenu NMK. Je viacero dôvodov, prečo hyperaktívne deti neprimajú dostatok NMK : dedičné, nedostatok ďalších životne dôležitých látok ako B6, zinok, B3, a magnézium. Hyperaktívne deti často trpia inými ochoreniami ako ekzém, astma, alergie, infekcie hrdla, uší a nosa. Práce s GLA ukázali sľubné zlepšenia v chovaní a funkciách 2/3 sledovaných detí.

Zápal kĺbov - artritída (Reumatoidná artritída): je porucha zápalová a obranyschopnosti, keď telo tvorí nadbytok prostaglandínov 2 a málo prostaglandínov 1. NMK sa ukázali byť čiastočne úspešné pri mnohých autoimúnnych ochoreniach. Prostaglandíny série l zabraňujú artritíde a autoimúnnym ochoreniam vo výskumoch na zvieratách. Majú protizápalové účinky. GLA sa ukázala ako veľmi účinná pri normalizácii Sjogrenového syndrómu (popri artróze je aj nedostatočná tvorba slín a sĺz) Priaznivé účinky GLA však neprídu za noc. Majte trpezlivosť!

Nadváha: v poslednom období vzrastá význam GLA pri nadváhe. GLA má vplyv na chudnutie. Doktor Vaddaldi a Horrobin zistili, že pacienti s nadváhou viac ako l0 % schudli, keď brali GLA. U pacientov s menšou nadváhou ako 10% nepozorovali žiadny účinok. Jedným z vysvetlení je, že GLA zvyšuje spaľovanie tukových zásob.

Schizofrénia: hladina prostaglandínov 1 je nízka u pacientov trpiacich na schizofréniu a hladiny prostaglandínov 2 bývajú vysoké ( Dr. Horrobin). Krvné doštičky u schizofrenických pacientov netvoria prostaglandíny l normálne, nemajú skutočne žiadnu DGLA a malé množstvo kyseliny linoleovej.. GLA premenou na prostaglandíny 1 ukazuje sľubné výsledky v liečbe schizofrénie.

Psoriáza: výskumníci v Dánsku s doplnením rybieho oleja úspešne liečili pacientov s psoriázou.. Len 23% pacientov nemalo zlepšenie. Viacerí pacienti mali zlepšenie až po niekoľkých mesiacoch.

Raynadova choroba: ide o nepravidelný obojstranný záchvat nedokrvenia prstov, prípadne uší a nosa. Výskumníci referovali 1989 v dvojitej kontrolovanej štúdii priaznivé výsledky s rybím olejom. Dokonca 5 z 11 pacientov nemalo záchvat po 12 týždňoch doplnenia rybieho oleja, aj keď boli vystavení studenému kúpeľu.

Poznámka: Omega 9 je olejová kyselina a nie je esenciálna pre ľudí. Nachádza sa prakticky vo všetkých zvieracích a rastlinných olejoch (vrátane prvosienky), ktoré obsahujú olejovú kyselinu v premenlivom množstve a nevie sa o žiadnych nedostatkoch u ľudí.

       

Omega More 3,6,9, E vitamín (všetky 4 tokoferoly), A vitamín a D3 vitamín.

There are no products matching the selection.
This is a static CMS block displayed if category is empty. You can put your own content here.