V košíku nie sú žiadne položky.

Akcia
 • Roll over image to zoom in

Enerex Serrapeptáza Serapeptaza Serrapeptase 120 000 SU 75 kps DOPREDAJ !

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý

Bežná cena: 42,60 €

Akčná cena : 41,40 €

Dostupnosť: Vypredané

 • Kúpiť 2 za 40,90 €ušetríte 2%
 • Kúpiť 3 za 40,50 €ušetríte 3%
 • Kúpiť 4 za 40,10 €ušetríte 4%
 • Kúpiť 6 za 40,00 €ušetríte 4%

Rýchly prehľad

Serrapeptase Enerex 120000 SU/ 60+15 = 75 DRcaps - nové balenie


 


Znížená cena !  - 1.20 €


 


 

 

 

 

Našou snahou je ponúknuť zákazníkovi ozaj skutočnú kvalitu, originalitu a serióznosť v každom ohľade.  

 

Serrapeptase Enerex 120000 SU/ 60 +15 = 75 DRcaps - nové balenie

 

 

Originálne video výrobcu tu :  original video

 

 

Obsah:  Každá kapsula obsahuje : Serrapeptase (Serratia marcescens (E-15)) (120 000 SU) ... 60 mg

 

SERAPEPTÁZA

 

•          Základné informácie

•          Vlastnosti

•          Prísady

•          Ochorenia

•          Najčastejšie otázky

•          Balenie

 

 

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

viac informácií ...

V prvom rade, a to je veľmi dôležité, ide o prírodný produkt.  Spoločnosť Enerex bola prvou spoločnosťou, ktorá predstavila serapeptázu v Kanade.

 

Čo je serapeptáza?

co je serrapeptase

 

Serapeptáza, nazývaná aj serapeptidáza alebo seratopeptidáza, je enzým, ktorý rozkladá alebo odbúrava proteínové častice. Vytvára ho priadka morušová, ktorá ho používa na rozklad morušových listov, ktorými sa živí, ale aj na rozpúšťanie svojich zámotkov z pevných vláken (používaných na výrobu hodvábu), keď sú pripravené stať sa motýľom.  Je to stredne veľký žltobiely motýľ s rozpätím krídel až do 45 mm, ktorý je známy ako producent hodvábu.  Z hľadiska svojej reprodukcie je celkom závislý od človeka, lebo vo voľnej prírode sa už nevyskytuje. Potravou húseníc je výhradne lístie z moruší. 

Enzým produkuje  priateľská baktéria žijúca vo vnútornostiach priadky morušovej. Živé organizmy si vytvárajú enzýmy, aby dokázali urýchliť  špecifické chemické procesy. Pre priadku morušovú je enzým serratia peptidase nevyhnutný na prežitie. Keď totiž dokončí svoju premenu na nočného motýľa, bez tohto enzýmu by ostala uväznená vo vnútri zámotku, ktorý je upradený z jedného pevného hodvábneho vlákna. No vďaka účinným rozkladovým vlastnostiam enzýmu, s tým motýľ nemá žiaden problém.

Zaujímavosťou je, že látky, s ktorými enzýmy reagujú, sú veľmi špecifické. Vďaka tomu Serapeptáza rozkladá len neživé enzýmy, ako napr. zámotok z hodvábneho vlákna , a nie tie, s ktorými je tvorené telo priadky morušovej. Napriek tomu, že Serapeptáza má v prírode veľmi špecifickú rolu, pomocou výskumov sa zistilo, že ponúka aj niekoľko prospešných „vedľajších“ účinkov pre ľudské telo. Keď sa tento enzým požije orálne na lačno, tak sa cez stenu v tenkom čreve dostane do krvného obehu. 

 

Čo majú upchatý nos, infekcia ucha a pooperačný opuch spoločné? Ich prvotnou príčinou je zápal.

Naše telo zápal miluje aj nenávidí – zápal je prirodzenou odpoveďou potrebnou na ochranu tela a nástrojom v procese hojenia, ale spôsobuje aj bolesť a opuch, tvorbu hlienu a zosilnenie príznakov infekcie, ako sú začervenanie, pálenie a vznik tepla. Zápal v tele môže súčasne obmedziť fungovanie kĺbu, poškodiť kosť a viesť k problémom so srdcom a nervovou sústavou.

 

 

Priadka morušová

 

 

 

VLASTNOSTI

viac informácií ...

Ako sa získava serapeptáza?

Produkt Enerex Serrapeptase sa získava prostredníctvom regulovanej fermentácie kmeňa užitočných baktérií nazývaných Serratia marcescens E-15. Na výrobu tohto produktu sa nevyužíva priadka morušová.

 Vytvorený enzým sa dáva do špeciálnych vegetariánskych kapsúl s oneskoreným uvoľňovaním, ktoré chránia citlivý enzým, takže môže prejsť žalúdkom s jeho silne kyslým prostredím nezmenený a nepoškodený.

 

DRcaps = ( Delayed Release capsule ) -   Prečo kapsula s oneskoreným uvoľňovaním a nie enterorezistentná vrstva?

Žalúdočné kyseliny môžu v skutočnosti serapeptázu neutralizovať alebo dokonca zničiť skôr, ako by sa účinne absorbovala v čreve a začala svoju prácu. V snahe zabrániť tomuto javu používa spoločnosť Enerex špeciálnu kapsulu s oneskorením uvoľňovaním na zeleninovej báze, ktorá sa rozpustí až v čreve po dosiahnutí určitej vyššej hodnoty pH, vďaka čomu sa celý enzým dopraví nepoškodený do tenkého čreva, kde sa maximálne absorbuje. Enterorezistentná vrstva pokrýva kapsulu alebo prísadu. V oboch prípadoch je potrebné ďalšie spracovanie, ktoré môže mať vplyv na aktivitu enzýmu. Niektoré enterorezistentné krycie vrstvy dokonca obsahujú škodlivé ftaláty. Niektorí výrobcovia pritom uvádzajú, že ich aktívny enzým je enterorezistentný, ale potom ho vyrábajú v podobe neenterorezistentných tabliet. Tieto nie sú tak účinné ako enterorezistentná vrstva alebo kapsuly s oneskoreným uvoľňovaním.

 

PRÍSADY

Pre každú príslušnú silu produktu každá kapsula obsahuje*:

serapeptáza 60 000 SU (enzým Serratia peptidase)                                     30 mg

serapeptáza 120 000 SU (enzým Serratia peptidase)                                   60 mg

 

 

Pomocné prísady

organická múka z hnedej ryže*,  stearát horečnatý, guma gellan, hypromelóza (vegetariánsky celulózový komplex DRcaps = kapsula s oneskoreným uvoľňovaním).

Zloženie neobsahuje žiadne ďalšie prísady.

*Organická látka certifikovaná v rámci programu OTCO (Oregon Tilth Certified Organic)

 

davkovanie

Dávkovanie:

Užívajte jednu kapsulu denne nalačno 30 minút pred jedlom alebo 2 hodiny po jedle alebo podľa pokynov lekára.

 

 

Čo je to dvojito zaslepená štúdia ? 

*Dvojito zaslepená štúdia je taká, v ktorej subjekt hodnotenia ani skúšajúci nevedia, akú liečbu subjekt dostáva. Pokiaľ táto informácia nie je známa iba subjektu hodnotenia, tak ide jednoducho o slepú štúdiu. Prvým „zaslepením“ je použitie placeba (neúčinnej látky, ktorá je na nerozoznanie od lieku) a samotní pacienti nevedia, či používajú placebo alebo liek.

 

Druhým „zaslepením“ je, že ani experimentátori nevedia, ktorá skupina pacientov užíva placebo, a ktorej je podávaná účinná látka. Placebo totiž často pozitívne ovplyvní pocity pacienta, jeho ťažkosti a môže mať účinky lieku. Pri konečnom porovnaní účinku v oboch skupinách sa môže zistiť, že efekt podávanej látky je rovnaký ako placebo, to znamená, že látka je neúčinná.

 

OCHORENIA

viac informácií ...

 

Pooperačný opuch:

opuch

 

 

Po operáciach môže spomaľovať hojenie pooperačný opuch, krvné podliatiny , ktoré bývajú jednou z hlavných príčin bolesti.

 

 

Cystické ochorenie prsníka:

 

 

  

Fibrocystická choroba je ochorenie prsníka, pri ktorom sa v prsnej žľaze tvoria malé cysty.

Cysta v prsníku je vak naplnený tekutinou. Jeden prsník môže mať aj viac cýst. Sú často popisované ako kruhové alebo oválne hrudky s výraznými hranami. 

 

Cysty alebo fibrocystické hrčky v prsníku sú benígne- nie rakovinové. Charakterizované sú okrúhlymi hrčkami voľne pohyblivými sa oproti tkanivu prsníka. Tieto hrčky sú obvykle citlivé na dotyk na rozdiel od rakovinového rastu, kde sú hrčky nepohyblivé a nebolestivé. Hrčky môžu byť od mäkkých až po tvrdé. Citlivosť sa u mnohých žien môže zvyšovať s prichádzajúcou menštruáciou. Často sú cysty vyplnené tekutinou a môžu sa zväčšovať ako premenštuačná odpoveď na hormonálne zmeny. Čo to vyvoláva? Nedostatok progesterónu a prevaha estrogénov- hlavného ženského hormónu a prolaktínu. Diétne faktory tiež môžu mať vplyv. Obyčajne bolesť a opuch nepretrvávajú po začiatku menštruácie a väčšina žien má výraznú úľavu v tomto čase. Opakovanými cyklami hormonálnej stimulácie, môžu cysty byť chronicky zapálené a ohraničené fibrotickým tkanivom, ktoré robí steny cýst tvrdšie a hrubšie. Pozor, základom je správna diagnóza!

 

 

 

 

 

 

Syndróm karpálneho tunela (CTS):

 

Karpálny tunel je kanál zápästia, cez ktorý prechádza stredový nerv. Syndróm kanála zápästia vzniká, keď dochádza k stlačeniu nervu.  Syndróm kanála zápästia môže spôsobiť každý stav, pri ktorom dochádza k jeho zúženiu, opuchu alebo zadržiavaniu tekutín.

 

Príznaky:  bolestivé zápästie, predlaktie alebo rameno, mravčenie alebo pálenie , bolestivosť alebo znecitlivenie ruky, ktoré sa v typickom prípade zhoršuje v nocí, neobratnosť a zoslabnutosť ru­ky, slabá schopnosť uchopiť niečo rukou a pritiahnuť palec krížom cez dlaň k ostatným prstom.

 

 

 

 

Vysoký krvný tlak, srdce a cievne ochorenia

 

 

Mnoho ľudí v dnešnej dobe trpí vysokým krvným tlakom už od pomerne skorého veku. Dalo by sa povedať, že popri ostatných ochoreniach ako rakovina či cukrovka, sa aj toto ochorenie stalo jedným z civilizačných. Príčiny vysokého krvného tlaku sú najrôznejšie. Vo väčšine prípadov to má na svedomí uponáhľaný životný štýl, stresy a na to nadväzujúce zlé stravovanie. V prípade, že človek konzumuje nezdravé potraviny len z času na čas, jeho zdravie by to nemalo nepriaznivo ovplyvniť. Ak ale týchto prehreškov pribúda a stávajú sa pravidelnosťou, časom škodlivých látok v tele narastá a následne to vyústi do zvýšeného krvného tlaku. Ten môže byť príčinou veľkého množstva súvisiacich zdravotných problémov ako sú napríklad bolesti hlavy, nespavosť, podráždenosť a podobne. Pri dlhotrvajúcom zvýšenom krvnom tlaku neskôr môže dôjsť aj k vážnejším komplikáciám ako je infarkt alebo mozgová mŕtvica. Ak nedôjde k tomu najhoršiemu, tak obyčajne dochádza k výraznému zníženiu kvality života.

Vysoký krvný tlak ( hypertenzia, hovorí sa mu ľudovo aj tichý zabiják  ) je zákerný v tom, že často nemá žiadne príznaky a tak jediným spôsobom, ako ho zistiť, je dať si tlak odmerať. V neskorších štádiach sa môže prejavovať rôzne, napríklad:

 • bolesťami hlavy
 • pocitmi slabosti
 • závraťami
 • červenaním
 • závalmi tepla
 • problémami s videním
 • hučaním v ušiach

 

 

Vysoký krvný tlak vzniká vtedy, ak sú cievy zanesené usadeninami, ktoré blokujú prietok krvi.

zanesena cieva

 

 

 

Z fyziky je mnohým známe, že ak sa zúženým priemerom trubice má prepraviť rovnaký objem tekutín, potom veličina ktorá sa musí zvýšiť je tlak. Súčasne so vznikom usadenín v cievach dochádza k zníženiu pružnosti ciev. Samotný vysoký krvný tlak by nebol až taký problém. Ak sa však k tomu pridruží znížená elasticita ciev, potom hrozí ich prasknutie. V prípade, že tak nastane v srdci alebo v mozgu, následky bývajú obyčajne katastrofálne.

Odpoveďou prírodnej medicíny je snaha o odstránenie príčin pomocou prírodných látok. Mechanizmus účinku týchto látok je uvádzaný cez ich silnú schopnosť odstraňovať zápaly. Častokrát vysoký krvný tlak je dôsledkom vnútorných zápalov a opuchov, ktoré blokujú prietok krvi.

 

 

 

 

Astma a respiračné choroby

 

Astma je chronická zápalová choroba dýchacích ciest (predovšetkým priedušiek), ktorá sa prejavuje dýchacími ťažkosťami, pískavým dychom, dráždivým kašľom a dlhodobo pretrvávajúcou nádchou. . K zúženiu dýchacích ciest dochádza najmä na úrovni vetvenia priedušiek v pľúcach, čo pacient pociťuje ako sťaženie dýchania - najmä výdychu. Astmatický záchvat vzniká ako následok zvýšenej reaktivity dýchacích ciest astmatika na rôzne podnety (vírusy, baktérie, alergény, námaha, emócie, chlad lieky atď.), ktoré u zdravého jedinca nevyvolávajú žiadnu reakciu.

Astma je ochorenie, ktoré sa zatiaľ nedá úplne vyliečiť, ale pomocou liekov a prírodných doplnkov sa dajú  udržať prejavy astmy u astmatikov na minime. Závažná je však skutočnosť, že prevalencia (prevaha)  astmy v populácii stúpa a prudký vzostup je v posledných rokoch sledovaný najmä u detí.  Môže za to nárast počtu neustále novo diagnostikovaných prípadov, ale aj posun prepuknutia ochorenia do čoraz mladších vekových skupín, až 7 % detí má príznaky astmy

 

 

 

 

Úrazy a športové úrazy

 

 

Úrazy rôzneho druhu a športové úrazy sa týkajú nielen vrcholových športovcov, ale aj bežných ľudí, ktorí športujú pre radosť a svoje zdravie. Traumatológia zaznamenala v posledných rokoch výrazné zmeny v prospech liečby pacienta.

Štatisticky však najviac úrazov vzniká doma, pri práci, “športové úrazy” vznikajú pri rekreačných a náhodných športových aktivitách, pretože sme vo všeobecnosti málo ”trénovaní” na to, aby sme podávali náročné športové výkony.

 

 

 

BALENIE

Čím je zaujímavá fľaška pre produkt Enerex Serrapeptase ?

Kanadský výrobca si vybral taký obalový materiál, ktorý chráni produkt aj planétu.

Produkty spoločnosti Enerex sú balené v recyklovateľných plastových fľaškách z plastu PETE bez obsahu BPA, aby sa zabezpečila maximálna ochrana pred oxidáciou, vlhkosťou, slnečným svetlom a prechodom chemických látok z obalu do produktu (takže do doplnku neprechádzajú toxíny z plastu). Vo všetkých týchto oblastiach sa plast PETE prakticky vyrovná sklu okrem výraznejšieho vplyvu sklených obalov na životné prostredie (je ťažké na prepravu, využíva viac fosílnych palív).

Plast PETE je oveľa výhodnejší ako plast HDPE: Plast HDPE sa používa pre väčšinu produktov na trhu, ale na rozdiel od nákladnejších fľašiek z plastu PETE začína plast HDPE okamžite negatívne ovplyvňovať produkt vo vnútri, pretože nezabezpečuje ochranu pred kyslíkom a vlhkosťou. Štúdie ukázali vysoké koncentrácie chemických látok, ktoré prešli z fľašiek z plastu HDPE do produktu vo vnútri v porovnaní s fľaškami z plastu PETE alebo zo skla.

 

SVEDECTVÁ

Ak sa vám tento produkt páči, a máte už s ním akúkoľvek skúsenosť, pošlite nám svoje svedectvo.

 

Tieto všeobecné informácie sa poskytujú len na vzdelávacie a informačné účely a v žiadnom prípade sa nemôžu chápať ako diagnostika, poradenstvo ani odporúčanie liečby v prípade žiadneho ochorenia alebo zdravotného stavu ani nemajú nahrádzať príslušné lekárske vyšetrenie alebo starostlivosť. Tento obsah sa poskytuje tak, „ako je“, bez akýchkoľvek vyhlásení alebo záruk, výslovných alebo implicitných. Vždy sa obráťte na kvalifikovaného lekára. Nezanedbávajte, neodkladajte ani neprerušujte zdravotnícku liečbu na základe tu uvedených informácií. 

nahrádzať príslušné lekárske vyšetrenie alebo starostlivosť. Tento obsah sa poskytuje tak, „ako je“, bez akýchkoľvek vyhlásení alebo záruk, výslovných alebo implicitných. Vždy sa obráťte na kvalifikovaného lekára. Nezanedbávajte, neodkladajte ani neprerušujte zdravotnícku liečbu na základe tu uvedených informácií. 

Napíšte vlastnú recenziu