V košíku nie sú žiadne položky.

 • Roll over image to zoom in

Serapeptáza Enerex 300,000 SU + Kurkuma 250 mg / 60 DRcaps Nový produkt DOPREDAJ !

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý

75,60 €

Dostupnosť: Vypredané

Rýchly prehľad

Nový produkt - unikátna kombinacia


Serrapeptáza -  prirodzene protizápalová látka 


Kurkuma – prakticky nemá páru pokiaľ ide detoxikačný, protirakovinný a proti zápalový potenciál.

 

 

 

Našou snahou je ponúknuť zákazníkovi ozaj skutočnú kvalitu, originalitu a serióznosť v každom ohľade. 

 

 

SERAPEPTÁZA + Kurkuma

 

 

Obsah:  Každá kapsula obsahuje : Serrapeptase (Serratia marcescens (E-15)( celá bunka) (300 000 SU) .... 150 mg

                                                    Curcumin ( Currcuma Longa, podzemok) ( Kurkuma) .......   250 mg

 

Serrapeptáza je prirodzene protizápalová látka. Je to proteolytický enzým ktorý pôsobí proti zápalu, proti opuchu a rozkladá krvné zrazeniny. Jej protizápalové účinky sú lepšie ako iných proteolytických enzýmov. Okrem urýchlenia hojenia jeden z najväčších prínosov je zmiernenie bolesti. Lekári poznajú priaznivé účinky serrapeptázy proti zápalu a proti bolesti a používajú ju v liečbe miesto salicylátov (acylpyrín), ibuprofenu a iných nesteroidných antireumatík.   V Nemecku a iných európskych krajinách je serrapeptáza bežná v liečbe zápalových a úrazových opuchov. 

 

Kurkuma – ide o jednu z najsilnejších protirakovinných korenín, ktorá ma schopnosť opravovať poškodenú DNA, chrániť pred xenoextregénmi ( ktoré často sôpsobujú radkovinu. Ďalej má schopnosť ničiť voľné radikály a dokonca aj zachovávať citlivé živiny v potravinách. Kurkuma je jedným z najsilnejších známych antioxidantov a prakticky nemá páru pokiaľ ide detoxikačný, protirakovinný a proti zápalový potenciál.

 

Trpíte bolesťami alebo zápalom? Produkt Enerex Serrapeptase sa vyrába z enzýmu, ktorý preukázateľne napomáha zmierňovať bolesť, tvorbu hlienu a príznaky zápalu vrátane príznakov súvisiacich s opuchom po operácii. Pomáha aj pri odbúravaní škodlivých sekrétov v tele, ktoré môžu spôsobiť ďalšie zdravotné problémy. Doslova pomáha rozpúšťať vaše zdravotné problémy, pričom pôsobí ako prirodzený čistič potrubí, keď uvoľňuje blokády spôsobujúce bolesť a poškodenie zdravia. Tento produktívny a účinný „zázračný“ enzým dokáže jednoducho priniesť pohodlie a úľavu a zlepšenie zdravotného stavu.

•          Základné informácie

•          Vlastnosti

•          Prísady

•          Preukázanie činnosti

•          Ochorenia

•           Najčastejšie otázky

•          Balenie

•          Svedectvá

 

ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE

V prvom rade, a to je veľmi dôležité, ide o prírodný produkt. Spoločnosť Enerex bola prvou spoločnosťou, ktorá predstavila serapeptázu v Kanade.

 

Čo je serapeptáza?

 

 

Je to silný proteolytický enzým, ktorý má tú vlastnosť, že rozkladá neživé tkanivá ako krvné zrazeniny, cysty, opuchy, či jazvovité tkanivo a likviduje zápal všetkých foriem. Častejšie sa využíva ako jednoduché prírodné riešenie namiesto väčšiny protizápalových liekov. V Európe sa využíva ako protizápalová látka už vyše 30 rokov.

 

Serrapeptáza sa odporúča pri liečbe:

 

 • astmy
 • zápalov rôzneho druhu
 • vysokého krvného tlaku
 • srdcových a cievnych ochorení
 • úrazov
 • skleróze multiplex
 • ochorenia čriev
 • migrény a bolestiach hlavy

 

co je serrapeptase

 

Serapeptáza, nazývaná aj serapeptidáza alebo seratopeptidáza, je enzým, ktorý rozkladá alebo odbúrava proteínové častice. Vytvára ho priadka morušová, ktorá ho používa na rozklad morušových listov, ktorými sa živí, ale aj na rozpúšťanie svojich zámotkov z pevných vláken (používaných na výrobu hodvábu), keď sú pripravené stať sa motýľom.  Je to stredne veľký žltobiely motýľ s rozpätím krídel až do 45 mm, ktorý je známy ako producent hodvábu.  Z hľadiska svojej reprodukcie je celkom závislý od človeka, lebo vo voľnej prírode sa už nevyskytuje. Potravou húseníc je výhradne lístie z moruší. 

Enzým produkuje  priateľská baktéria žijúca vo vnútornostiach priadky morušovej. Živé organizmy si vytvárajú enzýmy, aby dokázali urýchliť  špecifické chemické procesy. Pre priadku morušovú je enzým serratia peptidase nevyhnutný na prežitie. Keď totiž dokončí svoju premenu na nočného motýľa, bez tohto enzýmu by ostala uväznená vo vnútri zámotku, ktorý je upradený z jedného pevného hodvábneho vlákna. No vďaka účinným rozkladovým vlastnostiam enzýmu, s tým motýľ nemá žiaden problém.

Zaujímavosťou je, že látky, s ktorými enzýmy reagujú, sú veľmi špecifické. Vďaka tomu Serapeptáza rozkladá len neživé enzýmy, ako napr. zámotok z hodvábneho vlákna , a nie tie, s ktorými je tvorené telo priadky morušovej. Napriek tomu, že Serapeptáza má v prírode veľmi špecifickú rolu, pomocou výskumov sa zistilo, že ponúka aj niekoľko prospešných „vedľajších“ účinkov pre ľudské telo. Keď sa tento enzým požije orálne na lačno, tak sa cez stenu v tenkom čreve dostane do krvného obehu. Po uvoľnení do tela pomáha odbúravať odumreté časti buniek, ktoré inak spôsobujú zápal a prílišné zaťažovanie imunitného systému.

 

Čo majú upchatý nos, infekcia ucha a pooperačný opuch spoločné? Ich prvotnou príčinou je zápal.

Naše telo zápal miluje aj nenávidí – zápal je prirodzenou odpoveďou potrebnou na ochranu tela a nástrojom v procese hojenia, ale spôsobuje aj bolesť a opuch, tvorbu hlienu a zosilnenie príznakov infekcie, ako sú začervenanie, pálenie a vznik tepla. Zápal v tele môže súčasne obmedziť fungovanie kĺbu, poškodiť kosť a viesť k problémom so srdcom a nervovou sústavou.

Výskum zameraný na hľadanie prirodzeného lieku na zmiernenie bolesti a zápalu, ktoré sprevádzajú určité stavy, bez vedľajších účinkov viedol k objaveniu serapeptázy. Ako už bolo spomenuté, spoločnosť Enerex bola prvou spoločnosťou, ktorá predstavila serapeptázu v Kanade.

Zázračná liečivá sila priadky morušovej?

 

V prípade serapeptázy, ktorá je klasifikovaná ako proteolytický enzým sa predpokladá, že pôsobí štyrmi spôsobmi:

 1. Zmierňuje chronickú bolesť tým, že blokuje v tele uvoľňovanie amínov (prirodzené chemické  látky) vyvolávajúcich pocit bolesti v zapálenom tkanive.

 

 1. Znižuje zápal tým, že zrieďuje tekutiny, ktoré sa tvoria v dôsledku zápalových podmienok,  a prispieva k ich odvádzaniu. Tým urýchľuje aj obnovenie tkaniva.

 

 1. Ako proteolytický enzým odbúrava odumreté alebo poškodené tkanivo (bez poškodenia živého tkaniva) tým, že tieto proteínové vedľajšie produkty rozpúšťa.

 

 1. Pôsobí ako mukolytický enzým prispievajúci k rozpúšťaniu hlienu, ktorý má proteínovú bázu.

Viac ako 30 rokov klinických výskumov potvrdzuje bezpečnosť a účinnosť serapeptázy pri širokom spektre ochorení.

Kto má užívať serapeptázu?

Nemá vedľajšie účinky spojené s liekmi NSAID (nesteroidové protizápalové lieky, ako sú salicylát a ibuprofén). Ak máte opuch, môže znížiť zachytávanie tekutín (edém) a pooperačný opuch a Ak máte chronický zápal alebo bolesti, serapeptáza pôsobí ako protizápalový prostriedok. môže pomôcť a priniesť úľavu, ak máte problémy s dutinami, napríklad sinusitídu, alebo ochorenie hrdla.

Výskum ukázal, že serapeptáza môže pomôcť aj pri odbúravaní a odstraňovaní iných typov škodlivého tkaniva a sekrétov, ktoré môžu spôsobovať ďalšie zdravotné problémy, a uvoľniť blokády, ktoré spôsobujú bolesť a poškodzujú zdravie. Vykonali sa štúdie venované výskumu serapeptázy v prípade syndrómu karpálneho tunela a cystického ochorenia prsníkov. Serapeptáza sa používa na podporu antibiotík, pretože dokáže rozpúšťať bakteriálne biofilmy (obvyklá príčina pretrvávajúcich infekcií) a zvyšovať absorpciu a koncentráciu antibiotík v tele.

VLASTNOSTI

Ako sa získava serapeptáza?

Produkt Enerex Serrapeptase sa získava prostredníctvom regulovanej fermentácie kmeňa užitočných baktérií nazývaných Serratia marcescens E-15. Na výrobu tohto produktu sa nevyužíva priadka morušová.

Po požití je serapeptáza typ enzýmu, ktorý sa dostáva priamo z tráviaceho traktu do krvného riečišťa, a preto sa po užití kapsuly rýchlo prepravuje do problémových oblastí tela. Vytvorený enzým sa dáva do špeciálnych vegetariánskych kapsúl s oneskoreným uvoľňovaním, ktoré chránia citlivý enzým, takže môže prejsť žalúdkom s jeho silne kyslým prostredím nezmenený a nepoškodený.

 

DRcaps = ( Delayed Release capsule ) -   Prečo kapsula s oneskoreným uvoľňovaním a nie enterorezistentná vrstva?

Žalúdočné kyseliny môžu v skutočnosti serapeptázu neutralizovať alebo dokonca zničiť skôr, ako by sa účinne absorbovala v čreve a začala svoju prácu. V snahe zabrániť tomuto javu používa spoločnosť Enerex špeciálnu kapsulu s oneskorením uvoľňovaním na zeleninovej báze, ktorá sa rozpustí až v čreve po dosiahnutí určitej vyššej hodnoty pH, vďaka čomu sa celý enzým dopraví nepoškodený do tenkého čreva, kde sa maximálne absorbuje. Enterorezistentná vrstva pokrýva kapsulu alebo prísadu. V oboch prípadoch je potrebné ďalšie spracovanie, ktoré môže mať vplyv na aktivitu enzýmu. Niektoré enterorezistentné krycie vrstvy dokonca obsahujú škodlivé ftaláty. Niektorí výrobcovia pritom uvádzajú, že ich aktívny enzým je enterorezistentný, ale potom ho vyrábajú v podobe neenterorezistentných tabliet. Tieto nie sú tak účinné ako enterorezistentná vrstva alebo kapsuly s oneskoreným uvoľňovaním.

 

 

 

organická múka z hnedej ryže*,  stearát horečnatý, guma gellan, hypromelóza (vegetariánsky celulózový komplex DRcaps = kapsula s oneskoreným uvoľňovaním).

Zloženie neobsahuje žiadne ďalšie prísady.

*Organická látka certifikovaná v rámci programu OTCO (Oregon Tilth Certified Organic)

 

davkovanie

Dávkovanie:

Užívajte jednu kapsulu denne nalačno 30 minút pred jedlom alebo 2 hodiny po jedle alebo podľa pokynov lekára.

 

  Serrapeptaza

PREUKÁZANIE ČINNOSTI

Lekári v Ázii aj Európe uznávajú protizápalové a bolesť blokujúce účinky tejto prirodzene sa vyskytujúcej látky a používajú serapeptázu pri alternatívnej liečbe. Uvádzame niekoľko výskumných štúdií:

Pooperačný opuch:

opuch

 

Dvojito zaslepená štúdia*, ktorú realizovali nemeckí výskumní pracovníci, definovala účinok serapeptázy na všeobecný pooperačný opuch a bolesť. Do tejto štúdie bolo zapojených šesťdesiatšesť pacientov, ktorí podstúpili chirurgickú liečbu laterálno-kolaterálneho väzu v kolene. Na tretí deň po operácii sa v skupine, ktorej sa podávala serapeptáza, zistilo 50 % zníženie opuchu v porovnaní s ostatnými. U pacientov, ktorým sa podávala serapeptáza, došlo aj k rýchlejšiemu ústupu bolesti než v kontrolnej skupine a na 10. deň sa bolesť stratila úplne. (Esch P. M., Gerngross H. a kol.: Reduction of postoperative swelling..., MMR Fortschr Medical Journal 1989; 107 (4): 67 – 8, 71 – 2)

Japonská dvojito zaslepená placebom kontrolovaná štúdia hodnotila výsledky podávania serapeptázy po chirurgickom zákroku u 174 pacientov. Z nich sa 88 pacientom podávalo 10 mg serapeptázy trikrát za deň pred operáciou, raz v noci v deň operácie a trikrát za deň počas piatich dní po operácii, pričom ďalším 86 pacientom sa podávalo placebo. Výskumní pracovníci zistili lepší priebeh opuchu tváre v skupine so serapeptázou než v skupine s placebom. (Tachibana M. a kol.: Pharmatherapeutica, 1984; 3(8): 526 – 30)

 

Čo je to dvojito zaslepená štúdia ?

 

*Dvojito zaslepená štúdia je taká, v ktorej subjekt hodnotenia ani skúšajúci nevedia, akú liečbu subjekt dostáva. Pokiaľ táto informácia nie je známa iba subjektu hodnotenia, tak ide jednoducho o slepú štúdiu. Prvým „zaslepením“ je použitie placeba (neúčinnej látky, ktorá je na nerozoznanie od lieku) a samotní pacienti nevedia, či používajú placebo alebo liek.

Druhým „zaslepením“ je, že ani experimentátori nevedia, ktorá skupina pacientov užíva placebo, a ktorej je podávaná účinná látka. Placebo totiž často pozitívne ovplyvní pocity pacienta, jeho ťažkosti a môže mať účinky lieku. Pri konečnom porovnaní účinku v oboch skupinách sa môže zistiť, že efekt podávanej látky je rovnaký ako placebo, to znamená, že látka je neúčinná.

Cystické ochorenie prsníka:

 

Serapeptáza sa použila aj pri úspešnej liečbe cystofibrického ochorenia prsníka. V dvojito zaslepenej štúdii sa 70 ázijských pacientiek s naliatím prsníkov rozdelilo na liečebnú skupinu a skupinu s placebom. V skupine so serapeptázou boli zaznamenané lepšie výsledky z hľadiska zníženia bolestivosti prsníkov, opuchu a zatvrdnutia (pevnosti) než v skupine s placebom. A u 85,7 percent pacientiek liečených serapeptázou bolo hlásené mierne až výrazné zlepšenie. Neboli hlásené žiadne nežiaduce reakcie. Výskumní pracovníci došli k záveru , že liečba serapeptázou je bezpečná a účinná metóda liečby naliatia prsníkov. (Kee W. H., Tan S. L. a kol.: Treatment of breast engorgement with Serrapeptase, randomized double-blind controlled trial. Singapore Medical Journal. 1989; 30(1): 48 – 54.

 

 

Syndróm karpálneho tunela (CTS):

 

Dvadsiatim pacientom s CTS sa podávalo 10 mg serapeptázy dvakrát denne a po 6 týždňoch sa zopakovalo vyšetrenie. V 65 % prípadoch bolo zaznamenané výrazné klinické zlepšenie preukázané zlepšením elektrofyziologických parametrov pacientov (čo znamená elektrickú energiu, ktorá iniciuje pohyby v telesných systémoch, napríklad v nervovom systéme a srdci). Neboli zaznamenané žiadne negatívne vedľajšie účinky. (Dept. of Neurology, SMS Medical College and Hospital, Jaipur. Journal of Associated Physicians, India, december 1999; 47(12): 1170 – 2)

Respiračná funkcia:

V japonskej klinickej štúdii z roku 2003 sa podávala serapeptáza 4 týždne pacientom s respiračným ochorením. Na konci štúdie výskumní pracovníci zistili, že serapeptáza prispela k odstráneniu hlienu v nose a hrdle tým, že znížila počet neutrofilov (bielych krviniek). (Nakamura S., Hashimoto Y., a kol.: Effect of serrapeptase in patients with chronic airway disease. Respirology, 2003; 8(3): 316 – 20).

Pomocou serapeptázy sa zmiernili aj ďalšie ušno-nosno-krčné problémy. V štúdii realizovanej na viacerých klinikách v Taliansku bolo 193 účastníkov štúdie s chronickým ochorením ucha, nosa alebo hrdla liečených 7 až 8 dní dvoma tabletami serapeptázy (alebo placeba) podávanými trikrát denne. Po liečbe počas 3 – 4 dní bolo u pacientov liečených serapeptázou zaznamenané výrazné zmiernenie príznakov. Po 7 – 8 dňoch došlo k výraznému zmierneniu príznakov v oboch skupinách, ale reakcia bola výraznejšia v skupine liečenej serapeptázou. Štatistické údaje o oboch skupinách potvrdili vyššiu účinnosť a rýchlejšie pôsobenie serapeptázy proti všetkým sledovaným príznakom. (Mazzone A. a kol., Taliansko, Evaluation of Serratia peptidase in acute or chronic inflammation of otorhinolaryngology pathology, Journal of International Medical Research, september – október 1990;

 

OCHORENIA

Vysoký krvný tlak, srdce a cievne ochorenia

 

Mnoho ľudí v dnešnej dobe trpí vysokým krvným tlakom už od pomerne skorého veku. Dalo by sa povedať, že popri ostatných ochoreniach ako rakovina či cukrovka, sa aj toto ochorenie stalo jedným z civilizačných. Príčiny vysokého krvného tlaku sú najrôznejšie. Vo väčšine prípadov to má na svedomí uponáhľaný životný štýl, stresy a na to nadväzujúce zlé stravovanie. V prípade, že človek konzumuje nezdravé potraviny len z času na čas, jeho zdravie by to nemalo nepriaznivo ovplyvniť. Ak ale týchto prehreškov pribúda a stávajú sa pravidelnosťou, časom škodlivých látok v tele narastá a následne to vyústi do zvýšeného krvného tlaku. Ten môže byť príčinou veľkého množstva súvisiacich zdravotných problémov ako sú napríklad bolesti hlavy, nespavosť, podráždenosť a podobne. Pri dlhotrvajúcom zvýšenom krvnom tlaku neskôr môže dôjsť aj k vážnejším komplikáciám ako je infarkt alebo mozgová mŕtvica. Ak nedôjde k tomu najhoršiemu, tak obyčajne dochádza k výraznému zníženiu kvality života.

Vysoký krvný tlak ( hypertenzia, hovorí sa mu ľudovo aj tichý zabiják  ) je zákerný v tom, že často nemá žiadne príznaky a tak jediným spôsobom, ako ho zistiť, je dať si tlak odmerať. V neskorších štádiach sa môže prejavovať rôzne, napríklad:

 • bolesťami hlavy
 • pocitmi slabosti
 • závraťami
 • červenaním
 • závalmi tepla
 • problémami s videním
 • hučaním v ušiach

 

Vysoký krvný tlak vzniká vtedy, ak sú cievy zanesené usadeninami, ktoré blokujú prietok krvi.


zanesena cieva

Z fyziky je mnohým známe, že ak sa zúženým priemerom trubice má prepraviť rovnaký objem tekutín, potom veličina ktorá sa musí zvýšiť je tlak. Súčasne so vznikom usadenín v cievach dochádza k zníženiu pružnosti ciev. Samotný vysoký krvný tlak by nebol až taký problém. Ak sa však k tomu pridruží znížená elasticita ciev, potom hrozí ich prasknutie. V prípade, že tak nastane v srdci alebo v mozgu, následky bývajú obyčajne katastrofálne.

Odpoveďou prírodnej medicíny je snaha o odstránenie príčin pomocou prírodných látok. Mechanizmus účinku týchto látok je uvádzaný cez ich silnú schopnosť odstraňovať zápaly. Častokrát vysoký krvný tlak je dôsledkom vnútorných zápalov a opuchov, ktoré blokujú prietok krvi.

Ako môže pomôcť Serapeptáza ?

 

 

Serapeptáza pomáha rozkladať aterosklerotické pláty bez ďalších škodlivých vedľajších účinkov na zdravé bunky v cievnej stene. Skornatená , nepružná, tvrdá a zúžená cieva sa pôsobením Serapeptázy lieči tým, že znižuje zápal a rozpúšťa v nej neživé pláty. Na rozdiel od liekov, ktoré blokujú cholesterol, Serrapeptase čistí neživé tkanivá z cievnej steny bez narušenia syntézy cholesterolu. Keď sa užíva Serapeptáza, tak môže dôjsť k zvýšenej hladine cholesterolu, pretože sa uvoľňuje z cievnych stien a vylučuje sa z tela. Sú známe prípady, keď užívaním Srapeptázy sa pacienti vyhli operácii zúžených  hlavných ciev, zásobujúcich  mozog, tzv. krkavíc.

 

Astma a respiračné choroby

 

Astma je chronická zápalová choroba dýchacích ciest (predovšetkým priedušiek), ktorá sa prejavuje dýchacími ťažkosťami, pískavým dychom, dráždivým kašľom a dlhodobo pretrvávajúcou nádchou. . K zúženiu dýchacích ciest dochádza najmä na úrovni vetvenia priedušiek v pľúcach, čo pacient pociťuje ako sťaženie dýchania - najmä výdychu. Astmatický záchvat vzniká ako následok zvýšenej reaktivity dýchacích ciest astmatika na rôzne podnety (vírusy, baktérie, alergény, námaha, emócie, chlad lieky atď.), ktoré u zdravého jedinca nevyvolávajú žiadnu reakciu.

Astma je ochorenie, ktoré sa zatiaľ nedá úplne vyliečiť, ale pomocou liekov a prírodných doplnkov sa dajú  udržať prejavy astmy u astmatikov na minime. Závažná je však skutočnosť, že prevalencia (prevaha)  astmy v populácii stúpa a prudký vzostup je v posledných rokoch sledovaný najmä u detí.  Môže za to nárast počtu neustále novo diagnostikovaných prípadov, ale aj posun prepuknutia ochorenia do čoraz mladších vekových skupín, až 7 % detí má príznaky astmy

Ako môže pomôcť Serapeptáza ?

 Pomáha, tak, že čistí pľúca od všetkého zápalu, mucínu, mŕtveho a jazvovitého tkaniva. Odstránením tohoto problémového tkaniva, organizmus môže naštartovať svoj  vlastný hojaci systém a choré tkanivo pomáha nahradiť zdravým tkanivom.  Pôsobí proti chronickému zápalu v prieduškách, potláča astmatický zápal a účinkuje na prestavbu dýchacích ciest, čo sa prejavuje zlepšením funkcie pľúc. Výsledkom je lepšia funkcia priedušiek a pľúc. Je dôležité pritom dodržiavať určité zásady života astmatika a napomáhať zlepšenému stavu vyhýbaním sa rizikovým faktorom.

Serapeptáza napomáha aj pacientom s respiračnými ochoreniami. V japonskej klinickej štúdii z roku 2003 sa podávala Serapeptáza 4 týždne pacientom s respiračným ochorením. Na konci štúdie výskumní pracovníci zistili, že serapeptáza prispela k odstráneniu hlienu v nose a hrdle tým, že znížila počet neutrofilov (bielych krviniek). (Nakamura S., Hashimoto Y., a kol.: Effect of serrapeptase in patients with chronic airway disease. Respirology, 2003; 8(3): 316 – 20).

 

Úrazy a športové úrazy

 

 

Úrazy rôzneho druhu a športové úrazy sa týkajú nielen vrcholových športovcov, ale aj bežných ľudí, ktorí športujú pre radosť a svoje zdravie. Traumatológia zaznamenala v posledných rokoch výrazné zmeny v prospech liečby pacienta.

 

Štatisticky však najviac úrazov vzniká doma, pri práci, “športové úrazy” vznikajú pri rekreačných a náhodných športových aktivitách, pretože sme vo všeobecnosti málo ”trénovaní” na to, aby sme podávali náročné športové výkony.

 

Ako môže pomôcť Serapeptáza ?  Serapeptáza ničí neživé tkanivá, ako krvné zrazeniny, cysty, a blokuje zápalové procesy. Účinne tlmí bolesť a zápal, ako aj tvorbu hlienu. Či už sú príčinou príznakov úraz, chirurgický zákrok alebo ochorenie, napríklad artritída alebo sinusitída, jeho pôsobenie narúša dráhy vedenia bolesti a obnovuje pretrvávajúcu reakciu tela s cieľom znížiť opuch a zlepšiť obeh.

 

NAJČASTEJŠIE OTÁZKY

Otázka: Aké sú vedľajšie účinky serapeptázy ?

Odpoveď: Keďže serapeptáza je prirodzený enzým, len zriedkavo sa nájde pacient, u ktorého by sa vyskytli niektoré vedľajšie účinky alebo kontraindikácie. Podobne ako v prípade iných doplnkov alebo liekov je dôležité, aby ste dodržiavali odporúčanú dávku a postupovali podľa pokynov na štítku. Vzhľadom na proteolytický účinok serapeptázy sa však v prípade, kedy beriete lieky na zriedenie krvi alebo antikoagulanciá, beriete lieky na vysoký krvný tlak, máte gastrointestinálnu léziu alebo vred alebo máte podstúpiť chirurgický zákrok, poraďte pred užívaním s lekárom.

 

Otázka: Aké je odporúčané dávkovanie serapeptázy?

Odpoveď: Táto otázka bola riešená s lekármi, aby sa našlo správne dávkovanie pre jednotlivé zdravotné problémy. V prípadne akútnejšieho a závažnejšieho stavu skúste produkt so silou 90 000 SU alebo 120 000 SU a produkt so silou 60 000 sa môže použiť v rámci prevencie alebo pri miernych stavoch. Vždy odporúčame, aby ste sa pred užívaním poradili s lekárom.

Otázka: Ak užívam ďalší enzým, môžem užívať aj serapeptázu?

Odpoveď: Aj keď hlásený počet prípadov vedľajších účinkov u osôb užívajúcich serapeptázu nebol výrazný, je dobré, aby ste sa skôr, ako začnete užívať nový liek, poradili s lekárom, aby ste mali istotu, že neexistujú žiadne kontraindikácie s liekmi alebo liečbou. Nemala by byť v rozpore ani mať negatívny vplyv na výživové tráviace enzýmy, ktoré sa užívajú pred jedlom, počas jedla alebo po jedle.

Otázka: Je serapeptáza vhodná pre vegetariánov?

Odpoveď: Serapeptázu môže používať každý, kto sa stravuje vegetariánsky. Enzým sa získava z baktérie, takže niektorí striktní vegáni sa možno rozhodnú, že ju nebudú užívať.

Otázka: Kde si môžem kúpiť serapeptázu?

Odpoveď: Serapeptázu si môžete kúpiť po celom svete a u väčšiny malopredajcov prírodných potravín v Kanade, EU a aj na Slovensku. Je to dobre známy a populárny protizápalový prostriedok v mnohých častiach Európy a Ázie a je stále populárnejší aj v Severnej Amerike.

 

BALENIE

 

Čím je zaujímavá fľaška pre produkt Enerex Serrapeptase ?

 

Kanadský výrobca si vybral taký obalový materiál, ktorý chráni produkt aj planétu.

Produkty spoločnosti Enerex sú balené v recyklovateľných plastových fľaškách z plastu PETE bez obsahu BPA, aby sa zabezpečila maximálna ochrana pred oxidáciou, vlhkosťou, slnečným svetlom a prechodom chemických látok z obalu do produktu (takže do doplnku neprechádzajú toxíny z plastu). Vo všetkých týchto oblastiach sa plast PETE prakticky vyrovná sklu okrem výraznejšieho vplyvu sklených obalov na životné prostredie (je ťažké na prepravu, využíva viac fosílnych palív).

Plast PETE je oveľa výhodnejší ako plast HDPE: Plast HDPE sa používa pre väčšinu produktov na trhu, ale na rozdiel od nákladnejších fľašiek z plastu PETE začína plast HDPE okamžite negatívne ovplyvňovať produkt vo vnútri, pretože nezabezpečuje ochranu pred kyslíkom a vlhkosťou. Štúdie ukázali vysoké koncentrácie chemických látok, ktoré prešli z fľašiek z plastu HDPE do produktu vo vnútri v porovnaní s fľaškami z plastu PETE alebo zo skla.

 

Curcumin - Kurkuma

pôsobí ako antioxidant, prispieva k zdraviu kĺbov a zdravému tráveniu. 

 

 

Kurkuma sa radí medzi jeden z druhov indického korenia s jemnou horkou chuťou, ktoré pochádza zo sušeného podzemku kurkumovníka dlhého. Kurkumovník dosahuje výšku až jeden a pol metra a je žltej farby. Preto sa kurkuma v rôznych receptoch používa aj ako farbivo a tvorí jednu zo základných zložiek kari korenia.

 

Aj napriek tomu, že obsahuje malú dávku kapsicínu je vhodná pre tých, ktorí nemajú radi pálivé.

 

 

100 gramov kurkumy obsahuje: 

 • 354 kcal
 • 1482 kJ
 • 3,21 g – cukry
 • 9,9 g – tuky
 • 3,1 g – nasýtené mastné kyseliny
 • 0,038 g – sodík
 • 11,36 g – voda
 • 7, 83 g – bielkoviny
 • 64,93 g – sacharidy
 • 21,1 g – vláknina
 • 183 mg – vápnik
 • 41,42 mg – železo
 • 193 mg – horčík
 • 268 mg – fosfor
 • 2525 mg – draslík
 • 4,35 mg – zinok
 • 0-603 mg – meď
 • 7,833 mg – mangán
 • 4.5 µg – selén
 • 25,9 mg – vitamín C
 • 0,152 mg – vitamín B1 (tiamín)
 • 0,233 mg – vtamín B2 (riboflavín)
 • 5,14 mg – vitamín B3 (niacín)
 • 1,8 mg – vitamín B6 (pyridoxal)
 • 39 µg – vitamín B9 (kyselina listová a folát)
 • 3,1 mg – vitamín E
 • 13,4 µg – vitamín K

 

Účinky>

 

TRÁVENIE: 
Farbivo kurkumín stimuluje žlčník k produkcii žlče, a tak môže pomôcť niektorým pacientom ovplyvniť trávenie. 

ZÁPAL:

Kurkuma je proklamovaná ako protizápalový bylinný prípravok a je známe, že má menej vedľajších účinkov ako prostriedky utišujúce bolesť.
 
REUMA, ZÁPAL:

Niektorí lekári odporúčajú prípravky s obsahom kurkumy na utíšenie zápalu pri artritíde, reumatizme, výronoch, opuchoch, pri následkoch úrazov a chirurgických zákrokoch. 

CHOLESTEROL  

Priaznivci kurkumy tvrdia, že chráni pred pečeňovými ochoreniami, pred žlčníkovými kamienkamiznižuje hladinu cholesterolu, pomáha zastavovať vonkajšie a vnútorné krvácanie a uľahčuje bolestivú menštruáciu

CROHNOVA CHOROBA:

Kurkuma sa tiež používa pri syndróme dráždivého čreva, ulceróznej kolitídeCrohnovej chorobe a chorobách spôsobených toxínmi parazitov a baktérií.

ANTIOXIDAT: 

Kurkumín, aktívna zložka kurkumy, je antioxidantom. Antioxidanty sú látky, ktoré chránia telové bunky pred poškodením spôsobeným oxidačným stresom vedúcim k rakovinovému bujneniu.  Klinické štúdie preukázali možný preventívny účinok kurkumínu, ktorý má silné antioxidačné účinky, v niektorých typoch rakoviny: prostaty, prsníka, hrubého čreva.  

 

 

SVEDECTVÁ 

Ak sa vám tento produkt páči, a máte už s ním akúkoľvek skúsenosť, pošlite nám svoje svedectvo. 

 

Tieto všeobecné informácie sa poskytujú len na vzdelávacie a informačné účely a v žiadnom prípade sa nemôžu chápať ako diagnostika, poradenstvo ani odporúčanie liečby v prípade žiadneho ochorenia alebo zdravotného stavu ani nemajú nahrádzať príslušné lekárske vyšetrenie alebo starostlivosť. Tento obsah sa poskytuje tak, „ako je“, bez akýchkoľvek vyhlásení alebo záruk, výslovných alebo implicitných. Vždy sa obráťte na kvalifikovaného lekára. Nezanedbávajte, neodkladajte ani neprerušujte zdravotnícku liečbu na základe tu uvedených informácií. Našou snahou je ponúknuť Vám produkt, ktorý môže napomôcť pri rôznych zdravotných problémoch.

 

Napíšte vlastnú recenziu