V košíku nie sú žiadne položky.

Bio C 1000 

VITAMÍN C 1000 mg + Citrusové Bioflavonoidy 100 mg s postupným uvoľňovaním + 33% zadarmo

s postupným uvoľňovaním 

Certifikované ako vhodné pre vegetariánov a vegánov (VEGAN)

 

Dávkovanie:

Doporučuje sa brať 1x krát denne - 1 tbl. spolu s jedlom a zapit s malým množstvom vody.

Postupné uvoľňovanie zaručí dostatočné hladiny vitamínu C a bioflavonoidov krvi počas celého dňa. Vitamín C je rozpustný vo vode.

 
Popis: 

Bioflavonidy a vitamín C, by sa mali vždy podávať spolu . C vitamín a bioflavonidy majú životne dôležitú úlohu v zdraví a priepustnosti najmenších ciev – kapilár. Vitamín C je potrebný skutočne pri každej biochemickej a biologickej reakcii v tele. Je nevyhnutný pre tvorbu spojivového tkaniva ako je chondroitín sulfát a kolagén. Podporuje biele krvinky v ich schopnosti prekonávať choroby. C vitamín je nevyhnutný pre hojenie rán a pomáha pri tvorbe červených krviniek. Je potrebný pre premenu cholesterolu na žlčové kyseliny a pomáha regulovať krvné tuky. Pomáha pri vstrebávaní vápnika a zvyšuje vstrebávanie železa až o 400%. Vitamín C je silný antioxidant, ktorý chráni B vitamíny a vitamín E pred oxidáciou. Vitamín C posilňuje imunitné procesy a chráni všetky tkanivá tela vrátane mozgu a miechy od poškodenia voľnými radikálmi a toxínmi. Vďaka antioxidačným vlastnostiam vitamín C pomáha chrániť pred stresom pri chirurgii, ožarovaní a chemoterapii. Bioflavonidy, často nazývané vitamín P (P ako priepustnosť) . Bioflavonidy sú vo vode rozpustné flavónové deriváty, ktoré obsahujú hesperidín, quercitín, naringin a rutin. Bioflavonidy sa nachádzajú spolu s vitamínom C v potravinách ako sú citrusové plody, zelené korenie a pohánka. Bioflavonidy sú základ pre absorpciu a využiteľnosť vitamínu C . Biologická dostupnosť vitamínu C sa zvyšuje, keď sú prítomné adekvátne bioflavonidy a naopak, biologická dostupnosť bioflavonidov sa zvyšuje, keď je prítomné dostatočné množstvo C vitamínu. Spolupracujú s vitamínom C v udržaní kolagénu (medzibunkový cement) v zdravej kondícií. Bioflavonidy, ako silný antioxidant chránia vitamín C a adrenalín pred oxidáciou enzýmami obsahujúcimi meď. Znižujú riziko srdcových ochorení svojou schopnosťou znižovať hladinu cholesterolu a triglyceridov. Zlepšujú priepustnosť kapilár a znižujú zhlukovanie červených krviniek. Majú protialergické a protizápalové účinky a redukujú opuchy a koncentráciu telesných tekutín na miestach kde je zápal. Rozťahujú malé artérie a zlepšujú cirkuláciu. Stimulujú (podporujú) produkciu žlče a ovplyvňujú endokrinné žľazy (s vnútorným vylučovaním), a majú proti- parazitárne a proti- bakteriálne účinky. Bioflavonidy znižujú priľnavosť (lepivosť) krvných doštičiek a znižujú výskyt ochorenia srdca a náhlej mozgovej príhody (porážky). Vitamín C a bioflavonidy spolu pomáhajú v liečení kapilárnych ochorení a pomáhajú minimalizovať modriny. Liečebný účinok sa tiež potvrdil pri krvácajúcich ďasnách, exémoch a krvácaniach. 

Balenie: 

Vitamin C (as Ascorbic Acid), Di-Calcium Phosphate, Hydroxypropylmethylcellulose, Microcrystalline Cellulose, Citrus Bioflavonoids, Anticaking Agents (Vegetable Source Magnesium Stearate, Silicon Dioxide).

Poznámka: Neobsahuje žiadne umelé konzervačné látky, farbivá, škrob, cukor, laktózu, mlieko, kvasnice alebo glutén.

 

 

Vyrába:  Natures Aid Ltd, Preston PR4 2DQ, UK

Certifikované ako vhodné pre vegetariánov a vegánov (VEGAN)

 

VITAMÍN C 1000 mg + Citrusové Bioflavonoidy 100 mg s postupným uvoľňovaním + 33% zadarmo

There are no products matching the selection.
This is a static CMS block displayed if category is empty. You can put your own content here.