V košíku nie sú žiadne položky.

  • Glucosamine sulfate – Vegan /90 tbl. Roll over image to zoom in
  • Roll over image to zoom in

Enerex Glucosamine sulfate Vegan 90 tbl nádej pre kĺby

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý

24,50 €

Dostupnosť: Vypredané

Rýchly prehľad

Nová nádej pre naše kĺby - glukozamín.


Prirodzená látka pre obnovu kĺbnej chrupavky a liečbu degeneratívnych kĺbnych ochorení.


Glukozamín sulfát je potrebný všade tam, kde je poškodená chrupavka, šlachy, väzy alebo chrbticová platnička.

Nádej pre kĺby (Glucosamine sulfate - vegan) 

Zmierňuje bolesti a zlepšuje funkciu kĺbov, pôsobí protizápalovo, zlepšuje hybnosť

a obnovuje poškodenú kĺbovú chrupavku, pomáha pri liečbe osteoartritídy.

 

.

chrupavka

Glucosamine Sulfate - Vegan  / 90 Tablets

1500 mg glukozamín sulfátu bez sodíka

  • Prirodzená látka pre obnovu poškodenej kĺbnej chrupavky 
  • Pomáha pri liečbe degeneratívnych kĺbnych ochorení
  • Pomáha pri liečbe osteoartritídy
  • Zmierňuje bolesti a zlepšuje funkciu kĺbov, pôsobí protizápalovo, zlepšuje hybnosť

 

Dávkovanie:

Pre dospelých 1x denne 1 tableta ako doplnok k strave. (1 balenie obsahuje 90 tablets po 1500 mg vegan glukozamín sulfátu). Obeznejší ľudia potrebujú vyššiu dávku, podľa váhy 20mg na kg váhy. Odporúčajú sa 2 cykly po 40 dní každý rok.

Popis:

Nová nádej pre naše kĺby - glukozamín.

Prirodzená látka pre obnovu kĺbnej chrupavky a liečbu degeneratívnych kĺbnych ochorení.

Glukozamín sulfát je potrebný všade tam, kde je poškodená chrupavka, šlachy, väzy alebo chrbticová platnička. 
prirodzená látka pre obnovu poskodenej chrupavky 
látka na obnovenie poškodených šliach, väzov a platničiek 
zmiernuje bolesti v kĺbe 
zlepšuje funkciu kĺbu 
glukozamín sulfát priamo podporuje tvorbu látky nevyhnutnej pre obnovu činnosti kĺbu
pôsobí protizápalovo (brzdí tvorbu voľných kyslíkových radikálov a chráni chrupku) 
výrazne zlepšuje hybnosť a zmiernuje bolesti u pacientov s gonartrózou 
spomalenie postupu osteoartrózy - glukozamín je prirodzená látka proti osteoartróze 
priaznivý účinok sa prejavuje aj pri postihnutí medzistavcových platničiek. 
glukozamín je bezpečná a účinná náhrada za acylpyrín a iné nesteroidné protizápalové lieky
výborne sa znáša, závažné nežiadúce účinky sa nezistili

Naše telo si vytvára glukozamín, ktorého prirodzená úloha je podporovať tvorbu glykozaminoglykánov. Tieto látky sú kľúčovou struktúrou zloženia chrupavky. Neschopnosť vyrábať glukozamín môže byť hlavná príčina, ktorá vedie k poškodeniu kĺbnej chrupavky.

Ukazuje sa, že niektorí ľudia vekom strácajú schopnosť vytvárať dostatočné hladiny glukozamínu. Následok je, že chrupavka stráca svoju schopnosť chovať sa pružne a tlmiť nárazy. Váhu nosné kĺby ako sú kolená, bedrá a kĺby rúk sú najčastejsie postihnuté s osteoartrózou. V postihnutých kĺboch, je značné poškodenie chrupavky, po ktorom nasleduje stuhnutie a tvorba širokých kostných pruhov v kĺbnom okraji. Následkom sú bolesti, deformácia a obmedzenie pohybu v kĺboch. Začiatok osteoartrózy môže byť nenápadný - ranná stuhnutosť kĺbov. Ako choroba postupuje, prichádza bolesť pri pohybe v postihnutých kĺboch, táto sa zhorsuje predlžením činnosti a prestáva v pokoji.

Trochu vedy. Glukozamín je bezpečná a účinná prirodzená alternatíva k acylpyrínu a ďalším nesteroidným protizápalovým liekom. Klinické a výskumné práce zistili, že bežné lieky používané na liečbu osteoartrózy môžu mať krátkodobý účinok úlavu tažkostí, ale v skutočnosti zrýchlujú postup kĺbneho poškodenia. Dr.Vasa z Portugalska rozdelil 68 pacientov na 2 skupiny. Prvá dostávala 1 500 mg glukozamín sulfátu denne a druhá 1200 mg ibuprofenu (Brufen). Výsledky ukázali, že na konci sledovaného obdobia podstatne menej bolestí bolo v skupine pacientov s glukozamínom. Vo vedeckej stúdii s mladými atlétmi sa dosiahli výborné výsledky. 51 mužov a 17 žien - atlétov s poskodenými chrupavkami kolien bolo liečených s glukozamín sulfátom 1500mg na deň, 40 dní. Potom ešte 750 mg na deň 90- 100 dní. Zo 68 atlétov 52 úplne vymizli všetky prejavy a nastúpili plný atletický tréning. Pri kontrole po 12 mesiacoch nezistili známky poškodenia chrupavky u žiadneho z atlétov.

Chrupavky, šlachy, väzy a platničky v chrbtici majú 2 hlavné zložky. Prvá je kolagén a druhú tvoria glukosaminoglykány (GAGs). Tieto GAGs sú tkanivo, ktoré drží spolu kolagén. Kolagén a GAGs spolu plynule tvoria a rekonštruujú vaše šlachy a väzy. Glukozamín je potrebný na tvorbu GAGs a jeho množstvo takto určuje obnovovanie spojovacích tkanív. Po úraze spojivového tkaniva nedostatok glukozamínu neumožnuje telu optimálne hojenie. Glukozamín tiež podporuje začlenenie síry do chrupavky. Kôli tomuto účinku glukozamín sulfát môže byť najlepsím zdrojom glukozamínu.

Ako dlho ho treba užívať? Po úvodnej liečbe 50 dní zlepšenie trvá 6 až 12 týždnov po ukončení liečby. Toto poukazuje na to, že glukozamín by mal byť užívaný dlhsí čas alebo opakovane v kratších obdobiach. Pre svoju bezpečnosť a výbornú znášanlivosť glukozamín je vhodný pre dlhodobé pravidelné užívanie.

Glukozamín sulfát a chrupavkové výtažky

Chondroitín sulfát, žraločia chrupavka, morská uhorka a ďalsie sú populárne výživové doplnky a môžu tiež pomôcť pri osteoartróze zlepšením funkcie chrupavky. Žraločia chrupavka a ďalsie obsahujú zmes glykozaminoglikánov a jeden z nich je chondroitín sulfát. Tieto látky sa veľmi tažko vstrebávajú do tela. Napríklad vstrebávanie najmensej molekuly z nich - chondroitín sulfát (molekulová váha 50 000) sa odhaduje medzi 0-8%. Zatial, čo glukozamín sulfát má molekulárnu váhu 211 a detailné štúdie ukazujú, že sa vstrebe do tela až 98%.

Balenie: Balené v recyklovateľných jantárových PETE (bez Bisphenol A)nádobách, aby bola zabezpečená najlepšia ochrana produktu pred oxidáciou.

Poznámka: Prípravok je určený pre obnovenie- regeneráciu kĺbnej chrupavky. Prípravok pri tomto dávkovaní nemá vedľajšie účinky ani kontraindikácie. Odporúčaná dávka u ľudí s nadváhou je 20mg na kg váhy. Neodporúča sa užívať pre deti do 14 rokov. Tehotným a dojčiacim ženám doporučujeme konzultovať s lekárom. Neobsahuje žiadne umelé konzervačné látky, farbivá ani pridané škroby, cukor, laktózu, mlieko, kvasnice alebo glutén. Skladujte na chladnom a suchom mieste.

Napíšte vlastnú recenziu