V košíku nie sú žiadne položky.

 • Kompava MSM - Balenie: 500 mg/120 kps Roll over image to zoom in

Kompava MSM - pre zdravie všetkých tkanív - 500 mg/120 kps

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý

12,09 €

Dostupnosť: Vypredané

Rýchly prehľad

Výživový doplnok MSM (metylsulfonyl¬metán) predstavuje významný zdroj organickej síry (34 %), ktorá podporuje tvorbu dôležitých nutričných zložiek vrátane aminokyselín glutationu, cysteínu a metionínu, ktoré plnia významné úlohy pri udržiavaní zdravia pleti, vlasov, nechtov a kĺbov. Značka OptiMSM™ zaručuje 99,99% čistotu produktu. Je netoxický, nealergický, maximálne vstrebateľný a využiteľný organizmom.

 

MSM - Balenie: 500 mg/120 kps

 

MSM (metylsulfonylmetán) je prirodzená forma organickej síry, tretieho najdôležitejšieho minerálu v tele.
Nachádza sa vo všetkých živých organizmoch. Síra je v našom organizme potrebná pre zdravie všetkých tkanív. Je obsiahnutá v koži, vlasoch, nechtoch, šľachách, väzoch, svaloch... Mnoho aminokyselín, z ktorých sa tvoria dôležité bielkoviny, má v sebe zabudovanú síru (taurín, metionín, karnitín) a rovnako aj veľa vitamínov. Nie je teda prekvapením, že MSM pomáha pri mnohých ochoreniach a je dôležitý pre zdravý mladistvý vzhľad.

 

Potravinové zdroje MSM

 

MSM je prírodnou zložkou mnohých druhov čerstvého ovocia, zeleniny, morských živočíchov a mäsa. Najväčšia koncentrácia je v mlieku, vajíčkach, červenej paprike, cibuli, cesnaku, hrachu, slnečnicových semienkach, sójových bôboch, kapuste, karfiole a brokolici.

 

Čo spôsobuje nedostatok MSM v ľudskom organizme?

 

Bez náležitej hladiny MSM naše telo nie je schopné vytvárať zdravé bunky. To vedie k problémom ako strata pohyblivosti, zjazvené tkanivo, tvorba vrások, kŕčových žíl, poškodenie pľúcneho tkaniva, tráviace problémy, bolestivosť šliach a neschopnosť brániť sa alergénom. Koža sa stáva suchá a popraskaná, vlasy a nechty slabnú a štiepia sa.

 

Väčšina z nás trpí nedostatkom MSM. Vegetariáni, najmä tí, ktorí odmietajú aj vajcia a mlieko, sú ohrození vznikom deficitu síry. Rastlinná strava síce tiež obsahuje síru, avšak nie v dostatočnom množstve. Naviac väčšina MSM obsiahnutá v surových potravinách sa stráca pri procese varenia, pečenia či smaženia. Počas starnutia sa nedostatok MSM v organizme ešte prehlbuje.

 

Ako MSM pomáha?

 

 • zmierňuje alergie vzniknuté z potravín či prostredia
 • detoxikuje organizmus, v ktorom sa udržiava viac ako 12 hodín
 • posilňuje imunitný systém, čím zamedzuje vzniku oparov
 • odstraňuje parazity v tráviacom trakte
 • MSM zmierňuje zápaly či opuchy kĺbov, čím zbavuje bolestí
 • pomáha aj od bolestí chrbta, svalov, ale pomáha aj pri bolestiach spôsobených športovaním
 • podporuje tvorbu kolagénu, ale aj vitamínov C, H, B5 a B12, ktoré podporujú metabolizmus a nervový systém
 • pomáha aj pri hojení rán na pokožke, lieči akné, zjemňuje jazvy a udržiava pleť hladkú
 • pomáha aj vlasom a nechtom
 • MSM odstraňuje aj prekysličenie žalúdka, a tým pomáha aj pri hnačke či zápche
 • MSM pomáha aj pri chrápaní, ktoré zmierňuj

 

 

Výživový doplnok MSM (metylsulfonyl¬metán) predstavuje významný zdroj organickej síry (34 %), ktorá podporuje tvorbu dôležitých nutričných zložiek vrátane aminokyselín glutationu, cysteínu a metionínu, ktoré plnia významné úlohy pri udržiavaní zdravia pleti, vlasov, nechtov a kĺbov. Značka OptiMSM™ zaručuje 99,99% čistotu produktu. Je netoxický, nealergický, maximálne vstrebateľný a využiteľný organizmom.

MSM (metylsulfonylmetán) je prirodzenou formou organickej síry, vyskytujúcej sa v prírode. Organická síra sa vyskytuje vo všetkých živých bunkách rastlín, živočíchov a človeka. Patrí medzi esenciálne prvky. Po vápniku a fosfore je tretím najčastejšie sa vyskytujúcim prvkom v ľudskom tele. V organizme sa nachádza viazaná v bioštruktruktúre  sírnych aminokyselín: cysteínu, metionínu, taurínu a glutatiónu, vitamínov: tiamínu, pyridoxínu, biotínu a PABA (kyselina para-aminobenzoová).  Nechty a vlasy sú zložené z proteínu s vysokým obsahom síry – z keratínu. Spojivové alebo chrupavkové tkanivá obsahujú proteíny s flexibilnou sírovou väzbou. Síra zohráva dôležitú úlohu aj pri detoxikácii škodlivín, ktoré sa do organizmu dostávajú potravou, vdychovaním škodlivín z ovzdušia, či z tabakového dymu.

 

Odporúčané dávkovanie:

 • Deti 7 – 14 rokov: prvé 2 týždne 2×1 kps, potom pokračovať 1×1 kps denne. 
 • Mládež 15 – 18 rokov a dospelí: 2 kps denne. 
 • Užívajte pred alebo počas jedla. Neužívajte pred spaním.

 

MSM -  zloženie:

metylsulfonylmetán, živočíšna želatína, farbivo: oxid titáničitý.

 

 Nutričné informácie:

zložkamnožstvo v 1 kapsule

MSM (metylsulfonyl­metán)

500 mg

 

Upozornenie:

Výrobok neobsahuje alergény.

Vedľajšie účinky nie sú známe. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu. Skladujte mimo dosahu malých detí, v suchom prostredí, v dobre uzavretom obale pri teplote od 10°C do 25°C. Nie je vhodný pre deti do 7 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nepoužívajte ako náhradu pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.

 

No doping – výrobok neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu. Výrobok neobsahuje konzervačné látky, syntetické farbivá, ani geneticky modifikované suroviny.

 

Napíšte vlastnú recenziu