V košíku nie sú žiadne položky.

 • Roll over image to zoom in

Kompava - Premium L-Carnosine - 375 mg/60 kps - obnovuje bunky a predlžuje ich životnosť v ľudskom organizme

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý

38,00 €

Dostupnosť: Vypredané

Rýchly prehľad

Výživový doplnok Premium L-Carnosine, zložený len zo 100% prírodných látok L-karnozínu, koenzýmu Q10 a vitamínu E.


Karnozín je pomerne neznáme a aj zároveň ťažko zapamätateľné slovo. Mnohí z vás sa s ním pravdepodobne ani nestretli. Nejde však o nič iné ako o 100% prírodnú látku, ktorá je nášmu telu úplne vlastná. Vyskytuje sa totiž v našich svaloch a v mozgu, kde je prítomná v najväčšej koncentrácii v pomere k ostatným orgánom ľudského tela.


Má niekoľko výnimočných vlastností. Predovšetkým má úžasnú schopnosť omladzovať bunky v procese ich starnutie. Obnovuje bunky a predlžuje ich životnosť v ľudskom organizme. 


Ako DARČEK ku každému zakúpenému L-Carnosine dostanete AcidoFit ZADARMO

 

 

Popis

 

Výživový doplnok Premium L- Carnosine obsahuje biologicky aktívny dipeptid, ktorý je tvorený 2 aminokyselinami beta-alanínom a histidínom. V organizme sa karnozin najviac vyskytuje v kostrových svaloch a v mozgu. Vekom, vonkajšími a vnútornými vplyvmi sa jeho vlastná produkcia a koncentrácia v organizme znižuje. Karnozín má mnoho biologických funkcií. Spolu s vitamínom E prispievajú k ochrane buniek pred oxidačným stresom.

 

Odporúčané dávkovanie - Premium L- Carnosine:

 

 • 1 kps denne
 • kapsuly zapiť dostatočným množstvom vody

 

Darček vo vnútri krabičky

 

Acido Fit 10 tabliet na prípravu minerálneho nápoja, ktorý slúži na doplnenie vitamínov a minerálov. Jednotlivé zložky AcidoFitu prispievajú k:

 

 • správnej funkcii nervového a imunitného systému (vitamíny B6, B9, B12 a vitamín C),
 • správnemu fungovaniu svalov (vápnik , horčík a draslík),
 • k zníženiu únavy a vyčerpania (vitamíny B2, B3, B5, B6, B9, B12),
 • k udržaniu zdravej pokožky , slizníc a vlasov (biotín, riboflavín, niacín),
 • k ochrane buniek pred oxidačným stresom (vitamín E, C, B2).

 

Odporúčané dávkovanie Acido Fit:

 

 • dospelí: 1-4 tablety na deň
 • deti od 7 rokov: 1-2 tablety na deň

 

Príprava:

 

1 jemne šumivá tableta do 250 – 300 ml čistej vody, nechať rozpustiť.

 

Zoznam zdravotných tvrdení, ktoré možno uvádzať na potravinách podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 z 20. decembra 2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách.

 

Výživový doplnok Premium L- Carnosine obsahuje biologicky aktívny dipeptid, ktorý je tvorený 2 aminokyselinami beta-alanínom a histidínom. V organizme sa karnozin najviac vyskytuje v kostrových svaloch a v mozgu. Vekom, vonkajšími a vnútornými vplyvmi sa jeho vlastná produkcia a koncentrácia v organizme znižuje. Karnozín má mnoho biologických funkcií. Spolu s vitamínom E prispievajú k ochrane buniek pred oxidačným stresom.

 

 • Anti - Aging - Starnutie - Karnozín okrem toho, že je silným antioxidantom a pomáha bunky chrániť pred účinkom voľných radikálov, vyniká ešte jednou pozoruhodnou vlastnosťou – svojou omladzovacou schopnosťou.
 • Šport - Karnozín výrazne zvyšuje odolnosť svalov voči únave, znižuje riziko vzniku športového úrazu a je dôležitým hráčom v procese regenerácie.
 • Alzheimerova choroba - Karnozín blokuje a inaktivuje beta-amyloid a chráni nervové bunky pred poškodením a tak rozvojom Alzheimerovej choroby.
 • Parkinsonova choroba - Karnozín je teda schopný redukovať a neutralizovať účinok týchto voľných radikálov a brániť ich hromadeniu. Preto sa odporúča ako doplnková terapia u pacientov s Parkinsonovou chorobou.
 • Srdcovo-cievne ochorenia - Karnozín je vhodný pre oba typy diabetu, pretože znižuje riziko diabetických komplikácií a to: aterosklerózy, cievnej mozgovej príhody, infarktu myokardu, komplikácií očí a obličiekÚloha karnozínu v tomto prípade spočíva vo zvyšovaní sily a vytrvalosti srdcového svalu (až o 30-35%!)
 • Degeneratívne pohybové ochorenia - Zlepšuje pohyblivosť končatín, odstraňuje svalovú stuhnutosť, odstraňuje bolesť v končatinách, zmierňuje opuchy a zápal kĺbov
 • Diabetes  
 • Autizmus - Viaceré zdroje potvrdzujú prospešné účinky karnozínu pri zmiernení príznakov detí postihnutých autizmom.  

L-karnozín je krátka bielkovina (dipeptid) tvorená z dvoch aminokyselín - beta-alanínu a l-histidínu. Pôvodom je slovo karnozín, podobne ako karnitín, tvorené z koreňového slova "carn"- mäso, telo, preto prevaha tejto zlúčeniny bude práve v živočíšnej ríši a strave, narozdiel od vegetariánskej (vegánskej), ktorá bude o túto dôležitú látku ochudobnená.

Čo sa týka vstrebateľnosti karnozínu, ide o proces, akým sa vstrebáva väčšina živín z potravy a to v horných častiach tenkého čreva, kde efektivita vstrebania predstavuje 30-70% zo zmiešanej potravy (hlavne mäsa) a až 70% pri podaní čistého karnozínu.

Medzi hlavné zdroje potravy s obsahom karnozínu patrí:

 • mäso (hydina, bravčové, jahňacie, teľacie, hovädzie,...) – čím viac karnozínu mäso obsahuje, tým viac sa predlžuje jeho skladovateľnosť vďaka antioxidačnej ochrane karnozínu
 • ryby
 • vajcia, mlieko ( v menšej miere)

U človeka sa nachádza v mozgu, srdcovom tkanive, svale a koži a práve tam plní nezastupiteľnú úlohu, ako jeden z ochranných faktorov, ktorý zaručene chráni pred poškodením buniek spôsobeným hlavne voľnými radikálmi, oxidačným stresom a ťažkými kovmi , pomáha pri regenerácii (napr. svalovej bunky, pečeňovej) a udržuje telo stále mladé a vitálne.

 

Je to 100% prírodná látka!

 

L- Carnosine Premium je dokonca obohatený o koenzým Q10, ktorý je okrem svojej antioxidačnej ochrany aj látkou, vďaka ktorej sa môže uvoľniť energia, ktorú potrebujeme pre život a vitamín E, tiež silný antioxidant rozpustný v tukoch, ktorý chráni bunkové membrány pred poškodením a zpomaľuje starnutie

 

.

Odporúčané dávkovanie - Premium L- Carnosine:

 • 1 kps denne
 • kapsuly zapiť dostatočným množstvom vody

 

Premium L-Carnosine zloženie:

L-karnozín, koenzým Q10, vitamín E (50%) (DL-α-tokoferylacetát), živočíšna želatína, farbivo: oxid titáničitý

 

Nutričné hodnoty100 g 1 kps*RVH%
L-karnozín 75 g 300 mg ** 
Vitamín E (DL-α-tokoferylacetát) 71,43 g 25 mg  208%
koenzým Q10 71,43 g 25 mg
**
 
 
*RVH - Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého
(8400 kJ/2000 kcal)

** RVH - nie je stanovené.
 

Upozornenie:

Výrobok neobsahuje alergény. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výrobok sa nesmie používať ako náhrada pestrej a vyváženej stravy. Po otvorení obal starostlivo zatvárajte. Nevystavujte priamemu slnečnému svetlu. Skladujte v suchom prostredí, v dobre uzavretom obale pri teplote od 10 do 25 oC, mimo dosahu malých detí.

Rozhodnutie ÚVZSR OHVBPKV/3915/2012/Ht

 

No doping – výrobok neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu. Výrobok neobsahuje konzervačné látky, ani geneticky modifikované suroviny.

.

Napíšte vlastnú recenziu